Uncategorized

E-posta pazarlama #dijitalpazarlamauzmanı #marketing #mailmarketing #dijitalajans e ticaret

E-posta pazarlama #dijitalpazarlamauzmanı #marketing #mailmarketing #dijitalajans #Eticaret e ticaret

#Eticaret #Girişimcilik #TahirOtlu

1 Kişi Okudu – 0 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

E-ticaret işiyle uğraşıyorsan ve sektörde başarılı olmak istiyorsan mail marketing sistemini mutlaka kullanmalısın. İnsanlar mail adreslerini pek değiştirmezler ve gelen mailleri istisnalar olmakla birlikte yüksek oranda okurlar. Bu yüzden mail adresleri e-ticaret sektörü için oldukça kıymetli ve önemli bir kaynak.
İnsanlar spam maillerden yoruldukları ve bıktıkları için kimselere kolay kolay mail adreslerini vermek istemezler. Dolayısıyla doğru kurgulanmış sistemlerle bu mail adreslerini toplaman ve bir veri haline getirmen çok önemli. Bu sayede müşterilere ve potansiyel müşterilere ücretsiz bir şekilde ulaşma şansı elde edebilirsin.
Mail adresleri üzerinden müşterilere ulaşmak önemli olsa da bir o kadar önemli olan konulardan biri de maillerde yazılanlar ve teklifler. Bu da LTV’yi(müşteriden ömür boyu kazanacağın parayı) artırmak için oldukça gerekli ve önemli bir detay.
Yeni müşteri edinmek ve bu müşterilere ulaşmak günümüzde çok masraflıyken eski müşterileri elde tutmak için yapılan harcamaları yüzde 5 artırmak, kâr oranlarını yüzde 30 civarında artırıyor. Sen de eski müşterilerine ya da potansiyel müşterilerine mail yoluyla ulaşarak kâr oranlarını ve dönüşümlerini artırabilirsin.
Çok ufak otomasyon bedelleri ve doğru kurgulanmış e postalar ile cironu ikiye katlamak hayal değil. Tabi ki burada yazılan postaların satışa uygun yazılması ve güzel görseller ile oluşturulması şart. Bir diğer önemli konu da müşterilerin belli kategorilere ayrılarak her bir kategoriye farklı ürünler, fırsatlar ve teklifler sunulması önemli tıpkı reklamlar gibi (önceki videolarda hangi müşteriye hangi reklamın gösterilmesinden bahsetmiştim. eğer izlemediysen profilimden izleyebilirsin:)
E-ticarette başarılı olmak istiyorsan beni takip etmeyi unutma! 😊

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu